Jaki wózek dla dziecka

Pierwsze decyzje rodziców – wybieramy wózek dla dziecka

Lista zalet codziennych spacerów z dzieckiem nie ma granic. Dwa kwadranse na zewnątrz przyczyniają się do wzrostu odporności; szybkiej produkcji witaminy D, czyli rozwoju mocnego kośćca. Przechadzka po okolicy gwarantuje również zdrowy i długi sen.

Gondolowy, spacerówka a może łączony? Wzbogacony o parasolkę, a może w modnym, pastelowym kolorze? Wybór wózków dziecięcych jest ogromny, a młodzi rodzice, którzy chcą otoczyć swoją pociechę akcesoriami o najwyższej jakości zastanawiają się, który będzie odpowiedni dla potomka.

Wózek dla najmłodszych

Pierwszym wózkiem dziecka jest tzw. głęboki z gondolą. Służy rodzicom i maluchowi nieco ponad pół roku. Przed zakupem warto zadbać o to, by był wystarczająco długi i głęboki. Nieco szersze ścianki przydadzą się w szczególności podczas zimy, kiedy ubieramy malucha w grubsze ubranka. Bezpieczny wózek dla dziecka powinien być przydatny również wiosną i latem. Kiedy promienie słońca będą dokuczały dziecku, warto zasłonić je specjalną budką. Również jej zakres należy sprawdzić tuż przed zakupem.

Trzy wózki w jednej cenie?

Zastanawiając się nad tym, jaki wózek wybrać dla dziecka, rodzice szukają bezpiecznego, ale i niedrogiego sprzętu. Za inwestycję na lata uznaje się wózek wielofunkcyjny. Specjalna konstrukcja sprzętu pozwala przystosować go do zmieniających się warunków. Na rynku znajdziemy wózki 2 a nawet 3 w 1. Specjalna kołyska może przekształcić akcesorium w wózek głęboki, spacerówkę a nawet kołyskę przytwierdzaną do fotelika samochodowego.

Rodzeństwo na wspólnym spacerze? – wózek rodzinny to świetna opcja!

Bezpieczny wózek dla dziecka wykonany z materiałów o najwyższej jakości może posłużyć nie tylko najmłodszemu członkowi rodziny, ale i jego rodzeństwu. Coraz popularniejsze bliźniaki są równie wygodne, co pojedynczy wózek, a dzięki sprytnemu rozwiązaniu rodzicom znacznie łatwiej manewrować pojazdem w czasie spaceru. Dodatkowo usztywniony, zwykle na podwójnych kołach, pozwala skupić uwagę na dwóch pociechach jednocześnie.

Stelaż – serce wózka

Przed zakupem akcesorium należy zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonano konstrukcję. Bezpieczny wózek dla dziecka powinien pewnie utrzymać malucha i być odpornym na odkształcenia. Popularne surowce, z których powstaje sprzęt na 4 kółkach to aluminium i stal. Oczywiście, stalowy stelaż zapewni większą stabilizację, ale nie zapominajmy o tym, że sprzęt ma być wygodny i poręczny, więc aluminiowy szkielet jest bardziej mobilny i lżejszy. Podstawa wózka jest stworzona z elementów ułożonych w kształt liter Y lub X i zwykle jest zależna od rozmiaru lub typu pojazdu.

Jaki wózek wybrać dla dziecka – z kółkami pompowanymi czy piankowymi?

Oprócz stelażu należy zwrócić uwagę również na koła, na których osadzono sprzęt. Do najpopularniejszych należą te wykonane z pianki lub tradycyjne, pompowane. Zwolenników jednych i drugich nie brakuje. Pierwsze są lżejsze i wypełnione pianką, więc nie zejdzie z nich powietrze. Niestety, mogą się zetrzeć ze względu na swoją lekką strukturę. Koła pompowane zaleca się rodzicom, którzy mieszkają blisko nierównej nawierzchni. Tłumią wstrząsy, choć istnieje możliwość ich przebicia.

Jaki wózek wybrać dla dziecka by zapewnić mu stabilizację?

Spacery z dzieckiem nie zawsze odbywają się na miękkim podłożu. Bezpieczny wózek dla dziecka nadaje się na bliższe i dalsze podróże oraz nierówne chodniki. Przed zakupem należy więc zdecydować o odpowiedniej amortyzacji. Najczęściej spotykamy paskową, sprężynową lub wahaczową konstrukcję. Amortyzatory montuje się blisko stelaża lub ramy. Ich obecność zapewnia większy komfort w czasie spaceru. Amortyzacje sprężynowa i wahaczowa sprawdzą się na równym terenie, paskowa będzie dobrym towarzyszem na chwiejnym podłożu.

Użyteczność i łatwa konserwacja – jaki wózek wybrać dla dziecka?

Wózek to towarzysz codziennych podróży. Będzie wystawiony na niepogodę, słońce i brud. Właśnie dlatego musisz wybrać model z materiałem łatwym w konserwacji, najlepiej w nieco ciemniejszym kolorze. Deszcz, brud ulicy i resztki jedzenia sprawią, że piękna, pastelowa tapicerka po kilku tygodniach będzie nadawała się do wyrzucenia. Szukaj modelu, z materiału, który łatwo przetrzesz wilgotną szmatką lub po prostu go odepniesz i wymienisz.

Bezpieczny wózek dla dziecka – z hamulcem ręcznym i nieskręcającymi kółkami

Wózek powinien być również niezawodny. Sprawdź, czy sprzęt wykonano z materiału nieprzemakalnego i czy wysokość rączki można regulować. Pamiętaj również o tym, żeby miał trochę miejsca na akcesoria – torbę a nawet drobne zakupy. Ze względów bezpieczeństwa zadbaj też o dodatkowy hamulec ręczny, tuż przy uchwycie.

Pierwsze decyzje rodziców – wybieramy wózek dla dziecka
5 (100%) 1 vote