Polska grupa na Euro 2016

Przedstawiamy skład grupy C na Euro 2016, w której Polska zmierzy się z Niemcami, Ukrainą i Irlandią Północną.

x5yhb73hg

Niemcy tradycyjnie faworytami

Drużyny Mistrzów Świata nikomu nie trzeba specjalnie przedstawiać. To jeden z największych faworytów do wygrania Euro 2016. Eliminacje pokazały jednak, że można z nimi walczyć jak równy z równym i wygrać. Szczególnie teraz, gdy mają swoje problemy – na mistrzostwa nie pojedzie kontuzjowany Marco Reus, a formacja obronna wcale nie jest monolitem.

Ukraińcy mogą zaskoczyć

Drużyna Ukrainy na pewno pokaże charakter. Nasi wschodni sąsiedzi nigdy nie odpuszczają, a w składzie mają kilku naprawdę dobrych piłkarzy z klubowym kolegą Grzegorza Krychowiaka, Jewhenem Konoplanką na czele. Ukraińcy o awans do Euro 2016 musieli walczyć w barażach, ale 6 zwycięstw, 1 remis i 3 porażki w grupie eliminacyjnej pokazują, że trzeba się z nimi liczyć.

Nieprzewidywalna Irlandia

Teoretycznie najsłabsza w tym gronie wydaje się drużyna Irlandii Północnej, która w eliminacjach nie musiała się zmagać z topowymi europejskimi drużynami. Brak w niej wielkich gwiazd, a fakt debiutu na tak wielkiej imprezie może być tak samo demotywujący, jak motywujący. Z drugiej strony ich siłowy, wręcz toporny wyspiarski futbol może przysporzyć kłopotów każdemu rywalowi. Postawa Irlandczyków z Północy jest wielką zagadką.

Trzon polskich orłów

W polskiej drużynie pierwsze skrzypce będzie odgrywać jej kręgosłup, czyli trio Lewandowski w ataku – Krychowiak w pomocy – Glik w obronie. Jeśli ich koledzy z zespołu trafią z formą, to szanse na wyjście z grupy będą duże, mimo że z tegorocznymi grupowymi rywalami zawsze grało nam się ciężko i z każdym mamy ujemny bilans spotkań. Eksperci są jednak zgodni, że mamy najsilniejszą reprezentację od lat, więc jeśli nie teraz to kiedy?

v5tyb85og