Pomysły na obiad dla dwulatka

Rodzice dosyć często zastanawiają się nad tym, co zrobić swoim dzieciom do jedzenia, by było to zdrowe i stanowiło posiłek, który przyczyni się do ich dobrego funkcjonowania, zwłaszcza jeśli dzieci są małe to staramy się zapewnić im jak największą porcje witamin i minerałów, które pozwoliłyby im dobrze się rozwijać. Chcemy, aby smakowało im to, co przygotujemy. Niektórzy posiłkują się słoiczkami, które są dostępne w sklepach. Można je kupić w niewysokiej cenie.

 

Obiad dla dwulatka – smaczny i pożywny

Posiłek, który jest skomponowany w takim słoiczku może stanowić zupkę lub ziemniaczki z warzywami i z mięsem i być bardzo dobrym sposobem na smaczny posiłek dla dziecka, które dopiero zaczyna jeść stały pokarm. Kiedy jednak dziecko jest trochę starsze możemy dawać mu to, co jemy. Obiad dla dwulatka może być takim posiłkiem, który zjadamy jako dorosłe osoby. Warto jednak pamiętać o tym, aby było w nim dużo warzyw, które byłyby świeże i dobrze jest unikać przetworzonych gotowych produktów, które są dostępne w sklepach i mogłoby nas kusić swoją niską ceną oraz tym, że możemy szybko je podgrzać w domu i są gotowe do jedzenia. Oczywiście, takie awaryjne jedzenie jest czasami dobre, zwłaszcza w sytuacjach, kiedy mamy bardzo ograniczone możliwości czasowe lub kiedy gdzieś wyjeżdżamy i nie będziemy mieli czasu przygotowywać sobie obiadu w domu. Dobrze jest pamiętać o tym, że dzieci potrzebują dobrych produktów do wzrostu. Warto unikać słodyczy i starać się tak komponować posiłki, aby były one smaczne i pożywne.

 

Jadłospis dwulatka – preferencje.

Niektóre małe dzieci bardzo lubią marchewkę, buraki, ziemniaki i fasolkę, ponieważ mają one wyjątkowy smak. Inne dzieci z kolei nie przepadają za takimi specjałami. Ciężko jest uniknąć słodyczy, ale warto starać się zrównoważyć je w życiu dziecka. Nie chodzi o to, żeby za wszelką cenę nie pozwalać dziecku ich jeść, bo taki zakaz może przerodzić się później w kompulsywny nawyk spożywania cukru. Znacznie lepiej jest ograniczyć je do minimum i zarezerwować na wyjątkowe okazje.

Maluchy zwykle lubią spędzać czas na świeżym powietrzu. Dlatego dobrze jest zagwarantować im taki sposób rozrywki. Można chodzić z nimi do parku lub wychodzić na przydomowe podwórko. To ważne, aby dziecko od małego było aktywne, ponieważ wtedy nie będzie podatne na szkodliwe nawyki związane z biernym trybem życia. Jadłospis dwulatka powinien składać się z produktów świeżych oraz odpowiednio wyselekcjonowanych. Dobrze jest uczyć jedzenia warzyw oraz owoców oraz spożywania zdrowych tłuszczy. Niektóre maluchy bardzo lubią sałatki, a inne soki i owoce.

Czasami jednak brakuje nam pomysłów i zastanawiamy się jaki pomysł na obiad dla 2 latka wybrać. Jest kilka interesujących rozwiązań. Maluch może jeść potrawy gotowane, ale również warto nie stronić od surowych warzyw, które mają dużo witamin i są potrzebne maluchowi. Po całym zjedzonym obiedzie dziecko może dostać jakąś nagrodę. Niektóre maluchy to prawdziwe niejadki. Rodzice starają się dostarczać im wszystkiego, co najlepsze, a one i tak nie mają czasu ani ochoty na jedzenie.

Pomysły na obiad dla dwulatka
Oceń ten post