Poprawa osiągnięć sportowych

Poprawa osiągnięć i bicie własnych rekordów to cel większości sportowców. Aby efekty pracy sportowca stały się widoczne należy przestrzegać istotnych zasad. Przede wszystkim głównym wrogiem na drodze do osiągnięcia założeń jest słomiany zapał. Dlatego też, niezbędnym jest zaplanowanie regularnego treningu i usilne trzymanie się wyznaczonego terminu.

Każdy sportowiec powinien mieć także, jasno i dokładnie wyznaczone cele do których dąży. Należy przy tym pamiętać, aby cele te były realne. Nic bowiem nie de-motywuje bardziej jak porażka, a ta z pewnością pojawi się u osób z wygórowanymi oczekiwaniami.

Pamiętajmy także, aby uprawiać sport, który realnie nas satysfakcjonuje. Ćwiczenie czegoś co nie gwarantuje satysfakcji jest prostą drogą do zaniechania dalszych treningów i odłożenia danej dyscypliny na bok. W początkowej fazie treningów, skorzystajmy z pomocy profesjonalnego trenera i raczej starajmy się nie forsować organizmu. Wobec tego trzeba pamiętać o przerwach między treningami, które pozwalają się organizmowi zregenerować i podnoszą jego wytrzymałość.